Що робити якщо вкрали паспорт за кордоном?
#паспорт #загранпаспорт #заграничный_паспорт #биопаспорт #биометрический_паспорт #вінниця #винница #україна #украина #европа
Якщо злодії оволоділи вашим мобільним або відео камерою це ще не біда. Гірше, коли у них в руках і паспорт. Мабуть немає нічого гіршого для туриста, ніж виявитися закордоном без паспорта і грошей.
Що робити якщо вкрали паспорт за кордоном?
Що робити якщо вкрали паспорт за кордоном?
Злодії, кишенькові злодії і грабіжники часто спеціалізуються тільки на туристах. Ніхто, навіть самі досвідчені й обережні туристи, які ходять при світлі сонця тільки по багатолюдних вулицях, не мають гарантій від таких неприємностей.
Якщо така ситуація склалася, спробуйте не панікувати і слідувати наступним пунктам у власному порядку.
Поліція
Головне, що має зробити будь-яка людина, яка потрапила у біду під час подорожі, поставити до відома місцеві органи охорони порядку. Злочинами проти іноземців в багатьох країнах займається спеціальна туристична поліція.
Як знайти їх офіс? Просто попросіть перехожого зробити дзвінок за екстреним номером (типу 911), там напевно знають де він. Чужі міліціонери не менше наших задавлені вимогами показників і не завжди відчувають бажання приймати заяву. Тому поліцейським краще всього відразу розповісти про документи («паспорт» майже на всіх мовах звучить однаково), і доведеться їм зайнятися вами – іноземець без документів це скрізь серйозно.
У відділенні поліції вам повинні оформити заяву і дати документ про те, що трапилося. Там може не виявитися людини, перекладача, і пояснювати треба буде знаками, жестами, малюнками. Пам’ятайте, що ви нічого не зобов’язані у них підписувати, якщо не розумієте мову, на якій написані папери!
Але рішення за вами: немає підпису – немає довідки для консульства і, значить вам не повернутися додому. Якщо подія була в свято, то швидше за все ніхто і не стане шукати вам перекладача. Так що, при мінімумі знань іноземних мов зрозуміти сенс протоколу можна.
Блокування
Необхідно відразу, ще коли чекаєте поліцейських, блокувати всі кредитні картки та телефон. Плата за роумінг може списуватися не відразу, навіть коли у вас не особливий тариф. За кілька годин злочинці можуть спокійно наговорити з африканськими родичами на тисячу доларів, якщо у вас спеціальний тарифний план.
Ще перед поїздкою, залиште родичам, близьким або друзям список телефонів ваших банків і номерів кредиток. У такому випадку, вам не доведеться навіть витрачатися на міжнародні дзвінок, просто відішліть на батьківщину СМС або Інтернет повідомлення з будь-якого місця. Надіслати повідомлення можна навіть попросивши випадкових перехожих, або своїх товаришів туристів.
Гроші
Тепер треба думати про прожиття. Досвідчений мандрівник не тримає яйця в одному кошику, тобто всі гроші разом. Деяка сума або одна картка повинна б лежати окремо, наприклад в сейфі готелю або в самій потаємній кишені. Але якщо все настільки погано, то без сторонньої допомоги не обійтися.
Перед подорожжю можна купити страховку, що передбачає оплату лікування та видачу певної суми на непередбачені витрати в разі крадіжки або пограбування. Заплатити за такий страховий поліс потрібно більше, а якщо такої страховки нема, то доведеться звернутися до друзів або рідних. Є різні варіанти грошових переказів, які ви без перешкод зможете отримати по тимчасових документах.
Готуємо документи
Коли отримали документи про пропажу, потрібно як можна швидше добратись у найближче консульство, адресу вам підкажуть в поліції. Не полінуйтеся зробити декілька копій цієї довідки, вам доведеться показувати її дуже часто.
Якщо є можливість, то необхідно зробити фотографії в найближчому автоматі, в консульстві відразу попросять парочку 3,5 х 4,5. Якщо ж ні, то у консульстві також можуть з цим допомогти.
Консульство
Консульство має видати вам довідку для повернення, яку ви будете пред’являти при посадці в літак і при проходженні кордону. Бажано мати при собі якісь ще документи, що засвідчують вашу особу. Тому що на запит про вашу особистість може піти деякий час.
До речі, консульство не цілодобово працює, закривається на свята. Іноді буває, що чиновники йдуть назустріч, якщо (в крайньому випадку) подзвонити в двері представництва, і спробувати пояснити ситуацію.
Хоча будьте готові, що кілька зайвих днів на чужині ви можете провести. Але паспорт у Європі вимагають не часто, так що, якщо гроші залишилися, і зберігся гарний настрій, то можете продовжувати свої екскурсії по країні, а якщо все ж таки вас зупинила поліція, можна пред’явити довідку.
От тільки ні в якому разі не можна залишати країну до закінчення оформлення тимчасових документів!
Консульства і Посольство України у Польщі
Посольство України в Республіці Польща
Адреса: Al. J.Ch. Szucha 7, 00-580 Warszawa, Polska
Телефон: +48 (22) 629-34-46 , 622-47-97
Факс: +48 (22) 629-81-03
Ел. пошта: emb_pl@mfa.gov.ua
Веб-сайт: poland.mfa.gov.ua
Консульський відділ Посольства України в Польщі
Адреса: Алея Яна Християна Шуха, 7, 00-580 Варшава
Телефон: +48 (22) 621-39-79
Факс: +48 (22) 629-95-76